Vše započalo r. 1998 - tehdy ještě neexistoval realitní trh tak jak ho známe dnes - kolegové , internet v plenkách , minimum bankovních převodů, nemovitosti se vyhledávaly přez tištěnou annonci , kontakty na zájemce se ukládaly do šanonů ,je takřka k nevíře jak moc se věci od té doby změnily což máte dnes možnost sami posoudit - sociální sítě, internet, chytrý mobil atd...

Bylo mi 23 let a březnu onoho roku jsem na inzerát, uveřejněný v annonci nastoupil do malé, takřka rodinné realitní kanceláře jako makléř a začal se specializovat na pronájmy zejména bytů.

Po dvou letech neustálého kolotoče jsem zjistil, že mne specializace jen na pronájmy přestává naplňovat a začal jsem se věnovat dalšímu odvětví realitního obchodu a to prodeji bytů.

V roce 2000 jsem nastoupil do velké moderní realitní kanceláře,která měla ve své době obrovský potenciál - neustálé proškolování nás makléřů, sídlo na reprezentativní adrese a hlavně obrovská příležitost k neustálému sebevzdělávání – nechtěl jsem totiž pouze otevírat a zavírat za klienty dveře a být jen průvodcem, chtěl jsem se stát opravdovým makléřem a zde jsem měl možnost se jím skutečně stát , své obchodní případy jsem sice několik dalších let předával advokátovi pracujícímu na půdě kanceláři nicméně jsem spolu s ním mohl absolvovat stovky a stovky hodin jednání, vedoucí k uzavření smluv což člověku dalo obrovský přehled v právní a daňové problematice .. za to bych chtěl poděkovat zejména paní JUDr. Aleně Buriánové a Mgr Josefu Adamovi . Po čase jsem byl několikát vyhodnocen jako nejlepší makléř Realitní kanceláře a začal mmj.zaučovat do umění obchodu nováčky, stal jsem se tzv metodikem realitní kanceláře a také pro své klienty makléřem na doporučení.

Po několika letech neústálého růstu firmy , jak to tak bývá ve velkých společnostech došlo ke zlomu ve vedení firmy a v její politice .. nevěděl jsem jak z toho všeho tlaku ven .. příležitost se nabídla sama – majitel společnosti mi nabídl vedení vlastní pobočky, v místě, jež si sám vyberu. Stalo se a já se stal možná prvním franchízantem v realitním trhu u nás a začal provozovat pobočku v Brandýse n.Labem.

Během období stráveného v Brandýse n.L. jsem se oženil, s manželkou jsme spolu dodnes a máme spolu tři děti.

V roce 2005 jsem ukončil spolupráci a konečně získal svou svobodu.

V roce 2007 založil společnost REaliance s.r.o. Svoboda však byla vykoupena draze a já byl v podstatě nucen využít nabídku, jenž se mi dostala a to po takřka celý rok jezdit po České republice a školit začínající se makléře a budoucí majitele realitních kanceláří souvislým dvoudenním školení zaobírající se právem, daňovou problematikou a obchodními dovednostmi.

Na školeních jsem se vždy nenápadně snažil do svých posluchačů vštěpovat mimo cílené informace i věci týkající se morálky, etiky a zasád mezilidského chování snad se mi to povedlo .. když se dnes okolo sebe podívám, vidím hodně realitních kanceláří jejichž vlastníky jsem školil a rozhodně nemají na trhu špatné jméno.

Od roku 2008 jsem mimo standardní činnost tzn prodeje a pronájmu nemovitostí začal poskytovat servis i přímo kupujícím z řad lidí ,

jenž na mne dostali reference - výtah z pár si můžete přečíst zde … tzn oni kupovali nemovitost z nabídek jiných realitních kanceláří a já naplno obhajoval jejich zájem .. konec konců mí klienti by mohli vyprávět ...

Dnes máme konec roku 2018 a člověk by chtěl rekapitulovat těch 20let v realitní branži

Vždy byl u mne na prvním místě člověk a vztahy s ním. Snad právě proto mi mnoho mých klientů zachovalo za ta léta přízeň a pro některé jsem dnes rodinným makléřem, když cokoli potřebují v oblasti nemovitostní. Popravdě,  nevím u kolika nemovitostí jsem za ta léta zprostředkoval jejich prodej, pronájem , vyhotovil  posudky tržní i pro potřeby dědického řízení, řešil věcná břemena a pomáhal exekuovaným lidem  a poskytl odborné konzultace při odhadu ceny  a všeobecných rad týkajícíh se daňové problematiky i práva    ...  rozhodně to byly stovky možná víc.

Jsem toho názoru, že jaký člověk je, takové má kolem sebe lidi a to i ty spolupracující – snažil jsem se vždy obklopovat lidmi se stejným přístupem jako mám já - právníky, finančními poradci prostě všemi a musím po letech prohlásit, že se to zadařilo, jsou to lidé, na které je spolehnutí a lidsky velmi fajn.

I Vy v případě toho, že jste dnes na těchto web stránkách a můj životní příběh Vás nenudil můžete využít služeb této kanceláře, tzn mých.